SPRAWOZDANIE Z WROCŁAWSKIEJ NIEDZIELI HOSPICYJNEJ 2016

Zbiórka na rzecz hospicjów: Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, stacjonarnego – Braci Bonifratrów oraz wileńskiego, im. Bł. M. Sopoćki odbyła się 28 lutego 2016 r. Zgodę na przeprowadzenie kwesty otrzymaliśmy w 62 parafiach. W akcji uczestniczyło ok. 200 wolontariuszy, wśród których byli, m. in. uczniowie gimnazjów, liceów, studenci, ale także ludzie starsi. Jedna z Pań, wolontariuszek, w dniu zbiórki obchodziła 80 rocznicę urodzin.

W sumie zebraliśmy 159 889 złotych, 87 groszy.

W dniu 9 marca 2016 r. dokonaliśmy pierwszych przelewów na rzecz Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii (70 tys. złotych), Hospicjum Stacjonarnego Braci Bonifratrów (70 tys. złotych). Od trzech lat przeznaczamy 10% zebranych pieniędzy na hospicjum im. Bł. M. Sopoćki w Wilnie, które prowadzą polskie siostry z Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Także w tym roku dokonaliśmy przelewu na rzecz wileńskiego hospicjum (16 tys. złotych). Pozostała kwota, która została wpłacona przez niektóre parafie po dniu wpłaty zostanie przelana na rzecz hospicjów w kolejnej transzy wraz z wpłatami z 1%.

Zgodnie z zapewnieniem wszystkich obdarowanych hospicjów, pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby Chorych. Jak co roku, złożyliśmy sprawozdanie z wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej księdzu Arcybiskupowi Józefowi Kupnemu.

Wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracowały nieodpłatnie.