Sprawozdanie z Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej 2016

piątek, 10.06.16
notatka

Zbiórka na rzecz hospicjów: domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, stacjonarnego – braci bonifratrów oraz wileńskiego, im. Bł. M. Sopoćki odbyła się 28 lutego 2016 r. Zgodę na przeprowadzenie kwesty otrzymaliśmy w 62 parafiach. W akcji uczestniczyło ok. 200 wolontariuszy, wśród których byli m.in. uczniowie gimnazjów, liceów, studenci, ale także ludzie starsi. Jedna z pań wolontariuszek w dniu zbiórki obchodziła 80. rocznicę urodzin.

W sumie zebraliśmy 159 889 złotych, 87 groszy.

9 marca 2016 r. dokonaliśmy pierwszych przelewów na rzecz Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii (70 tys. zł), hospicjum stacjonarnego braci bonifratrów (70 tys. zł). Od trzech lat przeznaczamy 10% zebranych pieniędzy na hospicjum im. Bł. M. Sopoćki w Wilnie, które prowadzą polskie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. Także w tym roku dokonaliśmy przelewu na rzecz wileńskiego hospicjum (16 tys. zł). Pozostała kwota, która została wpłacona przez niektóre parafie po dniu zakończenia zbiórki, zostanie przelana na rzecz hospicjów w kolejnej transzy wraz z wpłatami z 1% z podatku.

Zgodnie z zapewnieniem wszystkich obdarowanych hospicjów pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby chorych. Jak co roku złożyliśmy sprawozdanie z Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej księdzu Arcybiskupowi Józefowi Kupnemu.

Wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracowały nieodpłatnie.