Sprawozdanie z Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej 2018

piątek, 29.06.18
pisanie

Zbiórka na rzecz hospicjów: domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii,  stacjonarnego – braci bonifratrów oraz wileńskiego – im. Bł. M. Sopoćki  odbyła się 18 lutego 2018 r. Zgodę od proboszczów na przeprowadzenie kwesty otrzymaliśmy w 61 parafiach.

W akcji uczestniczyło ok. 300 wolontariuszy,  wśród których znaleźli się m.in. z opiekunami: uczniowie szkół podstawowych,  gimnazjów, liceów;  studenci z DA „Maciejówka”, KSM, harcerze, ministranci,  pracownicy hospicjów, rodziny pacjentów.

św. Wojciecha (Dominikanie)

Image 1 of 27

W sumie zebraliśmy 207, 688 złotych i 3 grosze. Przelewy zostały dokonane  na rzecz: Hospicjum  Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii (93 459 zł i 61 groszy),  Hospicjum Stacjonarnego Braci Bonifratrów (93 459 zł i 61 groszy) oraz Hospicjum im. Bł. M. Sopoćki w Wilnie, które prowadzą polskie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego (20 768 zł i 81 groszy).