III Bieg dla Hospicjów – rozpoczęcie sezonu biegowego

piątek, 03.11.17
bieganie po schodach

Szanowni Biegacze! Ruszyły przygotowania do III Biegu dla Hospicjów! Prosimy o zarezerwowanie 3 marca 2018! Zapisy wystartują pod koniec stycznia 2018!

Uwaga!
Otrzymaliśmy bardzo miłą informację, że przyszłoroczny sezon biegowy we Wrocławiu po raz pierwszy zostanie uroczyście zainaugurowany na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Impreza będzie towarzyszyć trzeciej edycji Biegu dla Hospicjów.

Otwarcie sezonu biegowego z Wroclaw Marathon Team

Przyszłoroczny sezon biegowy we Wrocławiu po raz pierwszy zostanie uroczyście zainaugurowany na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Impreza będzie towarzyszyć trzeciej edycji Biegu dla Hospicjów, który odbędzie się 03.03.2018r.

Bieg dla Hospicjów już po raz kolejny zagości w „sportowym sercu Wrocławia” – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu. To wspaniała okazja, by realizując swoją pasję, pomagać potrzebującym. Każda złotówka z opłat startowych zostanie przekazana głównemu organizatorowi Biegu – wrocławskiej Fundacji Hospicyjnej, która na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi. Trasa zostanie wyznaczona na obszarze kompleksu Stadionu Olimpijskiego, a jej dystans wyniesie 4 kilometry. Jak co roku ważniejszy od wyniku sportowego, choć czas będzie profesjonalnie mierzony, będzie sam udział – dodaje Gęstwa.

Na terenie Stadionu przygotowany zostanie szereg atrakcji dla uczestników. Start w Biegu będzie pierwszym sprawdzianem dla wszystkich chętnych, którzy mają zamiar skorzystać z programu „I Ty możesz zostać maratończykiem” w ramach Wroclaw Marathon Team – od osiągniętego czasu zależeć będzie cykl przygotowań do 36. Wrocław Maratonu i 6. Nocnego Wrocław Półmaratonu. Biegacze i ich bliscy będą mieli również okazję, by zwiedzić Stadion Olimpijski oraz Izbę Pamięci Wrocławskiego Sportu.

W ramach otwarcia sezonu zostanie również zaprezentowana oferta biegowa Dolnego Śląska. Dzięki temu będzie można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi wszystkiego, co związane z bieganiem: zarówno samych imprez, jak i sprzętu, odzieży czy programów treningowych.

Bieg dla Hospicjów wystartuje 03.03.2018r. o godzinie 14:00. Liczba miejsc będzie ograniczona, a limit ustalony na 999 osób. Więcej informacji na stronie: biegdlahospicjow.wroclaw.pl