Trwa ładowanieMenu

"Przy końcu życia będziemy sądzeni z miłości"
Św. Jan od Krzyża
Wasze wsparcie daje nadzieję.
Przekaż 1,5% podatku.

Aktualności

XVI Wrocławska Niedziela Hospicyjna – podsumowanie

środa, 20.04.22

Zakończyliśmy XVI Wrocławską Niedzielę Hospicyjną. Jak zawsze można nas było spotkać pod kościołami Wrocławia z żółtymi puszkami 😊 W tym roku kwestowaliśmy w 62 kościołach Wrocławia.
Zebraliśmy 208 092,50 złotych. Pieniądze zostały podzielone między następujące hospicja:
– 70 000 dla hospicjum, które prowadzą wrocławscy bonifratrzy
– 70 000 dla hospicjum przy Dolnośląskim Centrum Onkologii.

Nasza zbiórka wsparła także hospicjum w Rwandzie, które prowadzą siostry z Polski (15 000). W przypadku hospicjum w Rwandzie zbiórka miała charakter celowy- za zebrane pieniądze został  zakupiony  sprzęt (podziękowanie poniżej).

10 000 złotych przekazaliśmy na hospicjum w  Wilnie, które prowadzą siostry z Polski. Pomoc została udzielona na wsparcie działalności hospicjum, które z powodu wojny w Ukrainie straciło część dotychczasowych darczyńców (zaangażowali się w pomoc Ukrainie).

Pozostałe pieniądze zebrane w czasie niedzieli hospicyjnej oraz wpłaty z jednego procenta pozwoliły
nam na przekazanie wsparcia dla hospicjum we Lwowie (ok. 30 000 zł) oraz na kolejną pomoc finansową (80 000 zl) dla Chorych z wrocławskich hospicjów. Za wszelkie Dary i pomoc DZIĘKUJEMY!!!

 Jak zawsze, Wrocławską Niedzielę Hospicyjną organizowali i przeprowadzili wolontariusze, dlatego całość zebranych pieniędzy została przeznaczona na potrzeby hospicjum.